sobota, 3 listopada 2018

To czego szukasz


Kiedy byłam jeszcze uczennicą maleńkiej podstawówki, później trudnego gimnazjum, na końcu liceum w niewielkiej miejscowości kochałam zawsze trzy rzeczy: książki, psychologię i pisanie.

Później wpadłam w pułapkę pracy, zakładania rodziny, dorabiania się i zapomniałam co w życiu lubię robić, co mnie rozwija, daje radość i pewność siebie.

Cały czas szukam swojej drogi, bo wiem że to dopiero początek początków, pomimo tego wszystkiego co doświadczyłam.  Mam nadzieję że szybko znajdę swoje drogowskazy i za nimi podążę. Wierzę, że każdy z nas ma określone zadanie w życiu. Największą sztuką jest je odnaleźć.

Moje serce wręcz wyrywa się, powoli odkrywam co mam mi do powiedzenia i czego pragnie. Idąc za słowami Goethe:
,,My tylko układamy stos drzewa i staramy się, żeby było ono suche, a gdy przyjdzie pora, stos sam się zapala-ku naszemu zdumieniu"
Jeżeli masz w sobie pasję, miłość, chęć podążaj za nią. Nie marnuj swojego potencjału. Szukaj co sprawia Ci radość, wprawia Cię w euforię. Nigdy nie wiesz dokąd Cię to zaprowadzi. Może przemienisz malowanie na płótnie w dochodowy biznes lub staniesz się inspiracją dla innych ludzi, może komuś pomożesz, a może po prostu Twoje życie obierze nowy kierunek, bo uda Ci się poznać inne osoby które będą podzielały Twoje zainteresowania. Nie patrz na to na jakim etapie drogi jesteś. Czy jesteś w tym dobry, czy Twoje prace są satysfakcjonujące, rób to a dojdziesz do coraz to lepszych wyników. Może Twój wysiłek nie przyniesie rezultatów, będziesz miał poczucie zmarnowanego czasu. Jednakże żeby gdzieś dojść musisz najpierw zacząć iść. Żeby osiągnąć sukces w wybranej dziedzinie musisz zacząć ją rozwijać w swoim życiu. Po prostu zacznij. Tak ja ja piszę. Nie boje się krytyki bo wiem, że to co robię wypływa ze mnie i nie umiem tego zablokować. Dwa wieczory w tygodniu siadam i piszę co chciałabym powiedzieć światu.  Powoli zaczynam pisać wszędzie gdzie się tylko da żeby doskonalić swój kunszt, chcę być rzemieślnikiem w tej dziedzinie, chcę by pisanie nadal pozostawało moim schronieniem psychicznym, moją dziuplą. Chowam się do niej od dziecka jak tylko źle się czuje, odrealniam się, przenoszę myśli w innym kierunku. To samo jest z czytaniem. To są moje terapie, moje lekarstwa, moi psycholodzy.
Od teraz stań się poszukiwaczem sensu swojego życia, rzeczy które Ci się podobają, sprawiają radość, fascynują Cię. Poszukuj siebie, swoich marzeń, trzymaj się swojego zdania. Bo Twoje życie jest wyjątkowe. 

11 komentarzy:

 1. Motywujący wpis! Kiedyś, jak chodziłam jeszcze do szkoły bałam się pokazać własne zdanie, ponieważ bałam się opini innych, teraz wiem, że nie ma czym się przejmować i najlepiej być sobą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za tak inspirujący i motywujący wpis. Rzeczywiście, mamy tylko jedno życie i warto przeżyć je godnie i jak najszczęśliwiej.

  OdpowiedzUsuń
 3. mega dający do myślenia wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Taka motywacja przyda się każdemu z nas. Super wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja ciągle szukam siebie, stawiam sobie wyzwania i osiągam cele- chyba na tym polega zycie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudownie napisane! :) Niestety często porywa nas wir obowiązków i sami zapominamy o tym dlaczego tak naprawdę żyjemy! A żyjemy by spełniać marzenia i po prostu ŻYĆ! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię czytać takie motywujące posty!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem osobą która szybko traci motywację do robienia czegoś, dlatego blog to swego rodzaju moja podpórka w którą wiem że chcę brnąć. Jestem jedną z nielicznych osób która nie ma marzeń, a jeśli już ma to jest nastawiona do tego negatywnie..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napewno masz swoje marzenia, samo prowadzenie swojego bloga (uważam że świetny) to kwestia spełniania własnych pragnień, realizowania siebie.

   Usuń
 9. Piękny wpis! Należy pamiętać, by podążać za swoimi pasjami i marzeniami :)

  OdpowiedzUsuń
 10. 100% racji.. bardzo bym chciała tak poprostu zacząć swoje dawne pasje ale niestety przy dwójce dzieci doba jest za krótka ;)

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do podzielenia sie własnym zdaniem na ten temat:

Być kobietą i nie zwariować - Katarzyna Miller

,,Mamy żyć coraz lepiej, czy to do was dociera? Coraz lepiej! Z roku na rok, z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc coraz lepiej, cor...